FREE SHIPPING ON ALL ORDERS OVER $49.99 

Save 30% on your first Autoship image  Autoship code:  30OFF Details

WHAT YOU SAY ABOUT OUR RESULTS IS WHAT KEEPS US INSPIRED

Everyday we receive calls and emails from customers praising our formulas for their fast and effective results.

  • Fewer Vet
    visits
  • Healthier and
    shinier coat
  • Resolution of GI and
    diarrhea issues
  • Less anxious
    behavior
  • Cleared up ear
    infections
Health Feature
Dog/Cat
Line
Rated 5 out of 5

Legend Digestion: My Dogs Love this Diet

I have four dogs (one of them is old).They all love this diet and are healthy. It is a great food. Gabby HRead More
Regular price
Sale price
Regular price
Unit price
per 
Rated 5 out of 5

Legend Digestion for digestion issues

FORZA10 very palatable and great quality food as usual. It solved all digestion problems that afflicted my dog for years and that couldn’t be solved even using more expensive food from other brands. Nate RusselRead More
Regular price
Sale price
Regular price
Unit price
per 
Rated 5 out of 5

His coat is looking better than ever

Our four-legged friend Dobby loves Legend with passion. In my opinion it is a great diet and I’m noticing that now he poops regularly and his stools look better than before. Kisha TreyRead More
Regular price
Sale price
Regular price
Unit price
per 
Rated 5 out of 5

Legend Digestion for Vomiting and Diarrhea troubles

Kibbles are appreciated by my dog. I have changed his food for vomiting and diarrhea troubles. Maya NRead More
Regular price
Sale price
Regular price
Unit price
per 
Rated 5 out of 5

Legend Skin for Cane Corso and Chihuahua too

I have a Cane Corso and three Chihuahua and I tried to feed them with Legend. I have to admit that it is a a very palatable food because they wolf down everything! Mike RossRead More
Regular price
Sale price
Regular price
Unit price
per 
Rated 5 out of 5

Legend Maintenance Evolution diets

Pupa really loves both versions (Digestion and Skin), and I will not conceal the fact that I have tasted a kibble to know what it tasted like!! Natalia ARead More
Regular price
Sale price
Regular price
Unit price
per